80Inanna
Salonul 80Inannei
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
80Inanna | Reguli | Inregistrare | Login
POZE 80INANNA
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Alexandra21
 | Femeie 24 ani Calarasi cauta Barbat 24 - 53 ani |
|
kiko
Cinefil
 Din: primul rand
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
Sper ca sa raspunda toti aici. Mie imi plac mult filmele istorice, si mi-e greu sa aleg unul preferat. O sa fac un top 5, dar trebuie sa recunosc ca nu sunt 100% sigur ca asta este ordinea corecta, poate doar de primul sunt sigur
1. Mihai Viteazul 2. Stefan cel Mare 3. Morometii 4. Ciprian Porumbescu 5. Mircea
reamintesc ca doar de primul loc sunt sigur 
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Mister2007
Cinefil
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
Preferatele mele , top 10 , sunt :
1. Reconstituirea 2. Steaua fara nume 3. Felix si Otilia 4. Balanta 5. Concurs 6. Pas in doi 7. Secvente 8. Somnul insulei 9. Pepe si Fifi 10. Oglinda - Inceputul adevarului
Le revad oricand , cu mare placere , sunt piese de rezistenta in cinematografia noastra . 
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
Hadrianus
Cinefil
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
Morometii indubitabil: carte si film e capatai. ma zguduie. e cel mai mare cutremur ce il pot trai launtric. Toate panzele sus: filmul copilariei. reinvii, traiesc cu adevarat in alte sfere cand il vad. seria Margelatu (in afara de Totul se plateste): ma apuca asa o nostalgie cnd il vad pe piersic scuipand la bomboane agricole!!!! si cand aud muzica aceea de western romanesc..... Filmele cu Birlic. Mor dupa actoru asta. Alaturi de marele Amza sunt cei mai tari actori ai tutror timpurilor. daca n se nastea in Romania lumea nu ar mai fi ramas cu De funes in cap. Birlic e mai compact. mai putin artifical. Marele amza: cele mai complet actor roman daca mi se permite lsa ma exprim in afara logicii si gramaticii. Osanda ma pune in genunchi alaturi de el sub crucea ce o urca pe deala. ma inmoaie si ma motiveaza modestia lui Ipu din Atunci -am condamna t pe toti la moarte. As vrea sa fiu si eu la fel de simplu ca Ipu. sa nu-l uitam pe Nea Marin. Sufletul meu a ramas la tara si de aceea pt mine ramane nea Marin miliardar, de departe, cea mai tare comedie romaneasca. Chiar daca comerciala...imi place comercialul amza. Atazi comercial inseamna vulgar si simplist. atunci erau alte vremi. Idealurile erau altele in materie estetica.
cam asta avui de spus, ba fratilor... ma duc sa trag niste zaibar la masea! 
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
sweet_georgya
Spectator
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
Mi-ar trebui o zi intreaga si cred ca tot nu as termina de spus filmele mele prefarate...Daca sunt insa pusa sa fac o selectie a selectiei, ca in cazul de fata, cred ca al meu clasament ar suna cam asa:
1.Ciresarii 2.seria B.D. 3.Promisiuni 4.Morometii 5.Padureanca 6.Pacala 7.Castelul din Carpati 8.Declaratie de dragoste 9.seria Margelatu 10.Un bulgare de huma si as putea continua la infinit... 
|
|
| pus acum 18 ani |
|
|
bobesman
Spectator
Inregistrat: acum 18 ani
|
|
1.Pistruiatul 
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
tomcat
Spectator
Inregistrat: acum 16 ani
|
|
1) Morometii 2) Moartea Domnului Lazarescu 3) Hacker (serial de televiziune - exceptional) 4) Actorul si salbaticii 5) Reconstituirea 6) Balanta 7) 4luni 3saptamani si 2zile 8) California Dreamin' 9) Restul E Tacere 10)Senatorul Melcilor
Modificat de tomcat (acum 16 ani)
|
|
| pus acum 16 ani |
|